Sposoby na mole spożywcze

wrz 26, 2023 | 0 komentarzy

W moim mieszkaniu jakiś czas temu zalęgły się mole spożywcze. Miałam z nimi bardzo poważny problem i nie mogłam się ich pozbyć. Wyrzuciłam wszystkie produkty spożywcze z szafek kuchennych takie jak mąki, makarony, przyprawy itd.. niestety mole i tak dalej były..

Zaczęłam szukać naturalnych sposób na pozbycie się moli. Z pomocą przyszła moja mama, która podała mi kilka starych sprawdzonych pomysłów. Oto kilka z nich:

-olejki eteryczne takie jak: olejek lawendowy, olejek laurynowy, olejek cytrynowy. Taki olejek zakraplamy na wacik, następnie te waciki rozkładamy w szafkach, tam gdzie mole są.

-znalazłam również informacje, że rozłożenie w szafkach kuchennych liści laurowych również pomaga. Liście laurowe wymieniamy na nowe liście, co 5-7 dni, bo występujące w nich naturalnie olejki eteryczne wyparowują po kilku dniach.

Dobrym i praktycznym gadżetem jest zakup szklanych pojemników z solidnymi wieczkami. Najlepiej, aby wieczka miały w środku silikonowe nakładki, wtedy mamy pewność, że żaden mol nie wydostanie się z pojemnika.

W ten sposób pozbyłam się moli. Miał ktoś z Was problem z molami spożywczymi?

Ostatnie wpisy

Omega 3 pochodzenia roślinnego i zwierzęcego jaką jest różnica?

Omega 3 pochodzenia roślinnego i zwierzęcego jaką jest różnica?

Proces metabolizmu kwasów omega-3 w organizmie człowieka różni się nieco w zależności od źródła (roślinne vs. zwierzęce) oraz rodzaju kwasów tłuszczowych omega-3. Omega-3 pochodzące z roślin i zwierząt różnią się strukturą, a to wpływa na sposób, w jaki są...

 Jaja z chowu ściółkowego vs wolnowybiegowego – jak wybrać?

 Jaja z chowu ściółkowego vs wolnowybiegowego – jak wybrać?

Czy zwracacie uwagę na to jakie kupujecie jajka? Wiecie, że jajka mogą mieć różne numery na opakowaniach? Chów ściółkowy – kury są trzymane w zamkniętych kurnikach na ściółce, mają przestrzeń do poruszania się, ale bez dostępu do zewnętrznych wybiegów. Jaja mają numer...

Sylwia Bogdan

Hej, jestem Sylwia Bogdan – chemiczka i pasjonatka „zdrowej chemii”. Na co dzień doktorantka na wydziale chemii, gdzie zgłębiam tajniki natury i związków chemicznych. Na moim blogu znajdziesz praktyczne porady łączące naukę i ekologiczny styl życia. Razem odkrywajmy, że chemia nie tylko jest wszędzie wokół nas, ale może stać się naszym najlepszym przyjacielem w dążeniu do zdrowego życia. Dołącz do mnie i zobacz, jak nauka może być fascynująca i przydatna w codziennym życiu!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Instagram Facebook TikTok